Astma a alergie

Alergie je neúměrná reakce těla na podněty, které jiným lidem nevadí. Jako ochranu na tyto podněty, jimiž se organismus cítí ohrožen, uvolňuje imunitní systém látku, která se nazývá histamin a ta vyvolává kýchání, svědění a další alergické projevy.
Nejčastějším druhem alergie je senná rýma, kterou trpí asi pětina populace. Může ji vyvolat pyl, zvířecí srst, prach v domácnosti, roztoči, plísně apod.
Alergie na potraviny se vyskytuje ojediněle, spíše u dětí než u dospělých. Po 3.věku obvykle mizí. Mezi nejčastější potraviny, které mohou vyvolat alergii, patří např. oříšky, vajíčka a mléko. Nejsilnější bývá alergická reakce na mořské plody a arašídy, která se ve vzácných případech může projevit šokem, někdy má dokonce smrtelné následky; léčba spočívá v aplikaci adrenalinové injekce. Tyto alergie většinou přetrvávají i v dospělosti. Velmi nebezpečné až fatální bývají také reakce na některé látky (např. na penicilin) a na bodnutí hmyzu.
Astmatem trpí přibližně každý patnáctý člověk. Je to onemocnění průdušek, které jsou zánětlivě změněné. Většinu času můžete dýchat normálně, problém nastává při astmatickém záchvatu, kdy průdušky zduří, naplní se hlenem a svaly kolem nich se sevřou, takže vzduch nemůže volně pronikat do plic. Projeví se to kašlem, sípáním a pocitem dušnosti. Astmatický záchvat může vzniknout náhle, může trvat několik minut, nebo i den či déle.
Astma je chronické onemocnění. Znamená to, že se jeho příznaky, které obvykle začínají už v dětství, budou čas od času projevovat po celý život. U některých etnických skupin bývá jeho výskyt větší. Často příznaky astmatu vymizí v pubertě, v dospělosti se však mohou znovu objevit.
KX Laser má stimulující účinek na beta-andrenergické receptory bronchiálních tkaniv, normalizující účinek na funkční aktivitu nejdůležitějších imunokompetentních buněk periferní krve a na zvýšení koncentrací imuno-globulínů. To vše vede k výraznému (až dvojnásob.) snížení užívání léků, přičemž remise (vyléčení) se dosahuje až u 77% nemocných. Značně se též prodlužuje doba mezi remisemi (přechodný zánik choroby).

2010 © Talpo spol s.r.o. | info@kxlaser.cz | Produkty tradiční přírodní medicíny Tianshi | Tvorba webových stránek | falck-healthcare.sk - zdravotná starostlivosť a nadštandardné zdravotné služby v centráchFALCK Healthcare